У науковому архіві Інституту археології АН України зберігається величезний і надзвичайно цінний фонд Ф. К. Вовка (Валкова) (5.03.1847 — 30.06.1918) — вченого широкого профілю: археолога, антрополога, етнографа та прогресивного ...
1991 р. виповнилося 100 років з дня народження Петра Івановича Смоличева, археолога широкого профілю, краєзнавця і музеєзнавця, дійсного члена Всеукраїнського Археологічного Комітету (ВУАК).
Публікується рідкісний зразок металопластики з стародавнього Києва — бронзова фігурна підвіска лоратного архангела ХІІ-ХІІІ ст. Високий художній рівень виробу свідчить про його, скоріш за все, візантійське походження.
Публікуються результати польових і лабораторних досліджень новознайденого ритуального дуба зі вставленою в стовбур щелепою свійської свині. Отримані показники й залучені до аналізу історико-етнографічні матеріали дозволяють ...
На основі аналізу античних писемних джерел автори розглядають проблему поліса в загальній структурі Боспорського царства в кінці V ст. до н. е., тобто на початку правління династії Спартокідів.
Роглядаються взаємовідносини пізньоскіфської держави з Херсонесом, Боспором, Ольвією, Римом. Акцентується увага на участі сарматів у подіях політичної історії Кримської Скіфії.
У статті розкривається новий аспект кавказьких впливів на організацію металовиробництва на території Північного Причорномор'я за доби середньої бронзи. Простежується принципово нова лінія взаємодії України й Кавказу.
Співіснування різних типів поховань та могильників в межах однієї культури можна пояснити, ототожнюючи їх з різними за змістом соціальними колективами — родом чи общиною.
Давньоруський курганний могильник розташований на 0,4 км західніше від селища Турінщина та на 1,2 км східніше району Кисилівка у м. Смоленську. Кургани знаходяться на правому березі річки Грібущинки (ліва притока Десни, ...
У статті розглядається проблема соціально-економічної ідентифікації кочівницьких суспільств та обгрунтовується думка про наявність окремого способу виробництва у номадів. Дається характеристика типам кочових імперій і ...