У статті розкривається понятійна сутність терміна ідіолект у його зв’язку з суміжними соціолінгвістичними термінами етнолект, соціолект, гендерлект, криптолект; а також окреслюється стратегія дослідження ідіолекту, яка ...
У пропонованій статті автор визначає основні принципи аналізу такого класу власних особових назв, як прізвища. Особливу увагу приділено антропоніму Цілуйко.
Рецензія на монографію: Білоусенко П.І., Німчук В.В. Нариси з історії українського словотворення (суфікс -ина): Монографія. – Запоріжжя-Ялта-Київ: Ліпс, 2009. — 250 с.
У статті йдеться про актуальність концепції топонімної номінації та відновлення історичних назв, яка має ґрунтуватися на чітко визначених принципах і критеріях.
Сукупність антропонімів у межах біблійного тексту формує цілісну систему, у якій найменування чітко диференціюються за мовою-джерелом. Окрему групу з-поміж біблієантропонімів утворюють латинські власні назви людей. ...
У статті зроблено спробу дослідити особливості вияву антонімічних відношень в українській податковій термінології, класифікувати антоніми за p/j семантичним критерієм.
Статтю присвячено етимологічному аналізові гідронімів Бутля і Бутивля, що в бас. Верхнього Дністра. Зазначені назви розглядаємо в контексті споріднених гідронімів із основою Бут- як у межах Славії, так і поза нею.
У статті здійснено спробу визначити принципи і способи номінації поселень Галицької землі в кінці ХVП ст. Здійснений аналіз тодішньої ойконімії Галицької землі дозволив встановити, що назви поселень названого регіону виникли ...
Рецензія на книгу: Міхаель Мозер. Причинки до історії української мови / За загальною ред. С. Вакуленка. — Харків: Харківське історико-філологічне товариство, 2008. –XVI + 831 c.