18 травня відбулося літературно-мистецьке свято “Весна в Плютах”, присвячене Міжнародному Дню музеїв та пам’яті відомого українського драматурга Олександра Корнійчука. На дачі в Плютах Олександр Євдокимович жив і працював ...
Рецензія на: Петришак Б. “Лицар пера і каламаря” – писар міста Львова Войцех Зимницький (1583–1639 рр.) / Богдана Петришак. – Львів, 2001. – 208 с. – (Львівські історичні праці. Дослідження ; вип. 3).
Рецензія на: Герої землі Полтавської : довідник. Вип. 1 : Герої Радянського Союзу / упоряд.: О. А. Білоусько, А. К.
Гребіник, Т. П. Пустовіт ; Центр
дослідження історії Полтавщини
Полтав. обл. держ. адміністрації. ...
Проаналізовано основні напрями діяльності ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного за останнє десятиріччя та окреслено проблеми комплектування, забезпечення збереженості та використання аудіовізуальної спадщини і здобутки у їх ...
Балишева, О.В.; Підрепна, К.О.(Архіви України, 2012)
Викладено передісторію розвитку наукової думки у роботі з науково-технічною документацією (60-ті – 90-ті рр. XX ст.) щодо організації її збереження та обліку в державних архівах України.
Майстренко, А.А.; Романовський, Р.В.(Архіви України, 2012)
Представлено результати проведеного Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства дослідження організації та функціонування Служб науково-технічної інформації, довідково-інформаційних фондів ...
Досліджуються основні видові групи управлінських документів, виявлені відмінності у функціональному призначенні деяких із них. Серед видового складу документів дворянських депутатських зібрань основними були протоколи та журнали.
Аналізується склад та інформаційна складова документів фондів органів станового самоврядування як джерельної бази з вивчення родоводів селянського та міщанського станів за період з другої половини ХІХ ст. до 20-х років ХХ ст.
Аналізуються особливості функціонування Магдебурзької системи самоврядування у волинських містах Ковелі, Берестечку та Олиці впродовж другої половини XVII ст.
Із залученням джерел Державного архіву Чернігівської області розглядаються різноманітні аспекти перебування військовополонених Великої армії Наполеона в Чернігівській губернії в 1813–1814 рр.
Уперше публікуються два документи з фондів Державного архіву Закарпатської області, що стосуються останніх років життя відомого російського історика О. Л. Петрова (1859 – 1932).
Розглядаються питання управління документацією в федеральних органах США, повноваження Національного архіву США в управлінні документацією, підготовки і виконання Загального переліку документів, створення конкретних переліків ...
29 березня 2012 р. у приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України було відкрито документально-книжкову виставку “Всесвіт Олеся Павловича Бердника (1926–2003)”.
Дуже важко писати спогади про власного батька. Занурюватися у хвилі пам’яті, заново відчувати, переживати події минулих років. Укотре усвідомлювати, що більше ніхто не назве мене “доцяалхім” (я в дитинстві не вимовляла ...
Одним із головних завдань міжнародного співробітництва Державної архівної служби є розвиток двостороннього співробітництва з архівними установами світу, що передбачає налагодження взаємовигідного співробітництва шляхом ...
Еще в детстве, в родных Вишеньках, я много слышала от очевидцев о страшном военном времени, ставшим самым тяжелым за всю историю села, корни которого уходят в седую древность.