В статті аналізуються предмети з поселень та могильників середньодністровської (західноподільської) групи, які прикрашені зображеннями частин тіл тварин, птахів та ін. Зроблено спробу обгрунтувати існування на заході Українського Лісостепу ранньої і пізньої релігійно-образотворчих традицій. В ранній з них особливо відчутними були центральноевропейські і, в меншій мірі, вже затухаючі егейсько-анатолійські (в т.ч.хетські) впливи. Натомість, в пізній, реформованій на середньодніпровській та передкавказьких територіях, простежуються впливи з урарто-асирійського середовища. Носії ранньої і пізньої релігійно-образотворчих традицій могли представляти собою на Середньому Дністрі, як припускаемо – історичній Невриді, пласт місцевої лісостепової вершницької аристократії, для задоволення потреб якої й виготовлялися художньо оздоблені речі.
В статье проанализированы известные на сегодня находки среднеднестровской (западноподольской) группы, которые украшены изображениями частей тел животных, птиц и др.
The paper analyzes all the known finds of the Middle Dniester (West-Podolsk) group which are decorated by images of parts of bodies of animals, birds, etc.