У статті розглянуті питання датування та генезису візантійських базилік Криму, зроблена спроба реконструкції їх об’ємно-просторової структури за допомогою аналізу модульної побудови планів.
Праця присвячена вивченню фрагментів мармурового різьбленого декору Десятинної церкви, в результаті аналізу яких стало можливим продатувати їх часом будівництва храму і вважати статтею візантійського імпорту.
У статті розглядаються питання методики використання кераміки як джерела для періодизації та хронологізації пам'яток зарубинецької культури. Методом кореляції глиняного посуду, розчленованого за окремими ознаками, з фібулами, ...
Публікація присвячена опису маловідомої в Нижньому Побужжі кераміки доби середньовіччя. Знайдені матеріали вказують на економічні та культурні зв’язки жителів Дніпровського поселення з візантійським Херсоном (XIII ст.).
У статті аналізуються пам’ятки III—V ст. н. е., розташовані в лісостеповій частині вододілу Дніпра та Дону (верхів’я Сейму, Псла, Ворскли, Сіверського Дінця, Оскалу).
В публікації розглядається вплив на культуру міст Західної Русі XII—ХIIІ ст. культурних зв’язків з Візантією і країнами мусульманського Сходу через посередництво Херсонеса — визначного ремісничого і торгового центру ...
У статті на основі нових археологічних матеріалів та з залученням писемних джерел досліджується питання про осіле населення понизь Дніпра та Південного Бугу — району постійного суперництва Давньої Русі та Візантії X—XIII ст.
Стаття присвячена визначенню центра виробництва одного з типів амфор, виявлених у Херсонесі. Вирішення цього питання має важливе значення для історії торговельних відносин Північного і Східного Причорномор’я.