Наукова електронна бібліотека
періодичних видань НАН України

Про лінійні системи з квазіперіодичними коефіцієнтами та обмеженими розв'язками

Репозиторій DSpace/Manakin

Показати простий запис статті

dc.contributor.author Ткаченко, В.І.
dc.date.accessioned 2019-06-20T07:13:03Z
dc.date.available 2019-06-20T07:13:03Z
dc.date.issued 1996
dc.identifier.citation Про лінійні системи з квазіперіодичними коефіцієнтами та обмеженими розв'язками / В.І. Ткаченко // Український математичний журнал. — 1996. — Т. 48, № 1. — С. 109-115. — Бібліогр.: 10 назв. — укр. uk_UA
dc.identifier.issn 1027-3190
dc.identifier.uri http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/157555
dc.description.abstract For a discrete dynamical system ω n =ω0+αn, where a is a constant vector with rationally independent coordinates, on thes-dimensional torus Ω we consider the setL of its linear unitary extensionsx n+1=A(ω0+αn)x n , whereA (Ω) is a continuous function on the torus Ω with values in the space ofm-dimensional unitary matrices. It is proved that linear extensions whose solutions are not almost periodic form a set of the second category inL (representable as an intersection of countably many everywhere dense open subsets). A similar assertion is true for systems of linear differential equations with quasiperiodic skew-symmetric matrices. uk_UA
dc.description.abstract Для дискретної динамічної системи ωn=ω0+αn (α — сталий вектор з раціонально незалежними координатами) на k-вимірному торі Ω розглядається множина L її лінійних унітарних розширень xn+1=A(ω0+αn)xn де A(Ω) - неперервна функція на торі Ω зі значеннями в просторі m-вимірних унітарних матриць. Доводиться, що в L множину другої категорії (перетин зліченної множини скрізь щільних відкритих підмножин) утворюють розширення, розв'язки яких не майже періодичні. Аналогічне твердження справедливе для систем лінійних диференціальних рівнянь з квазіперіодичними кососиметричними матрицями. uk_UA
dc.language.iso uk uk_UA
dc.publisher Інститут математики НАН України uk_UA
dc.relation.ispartof Український математичний журнал
dc.subject Статті uk_UA
dc.title Про лінійні системи з квазіперіодичними коефіцієнтами та обмеженими розв'язками uk_UA
dc.title.alternative On linear systems with quasiperiodic coefficients and bounded solutions uk_UA
dc.type Article uk_UA
dc.status published earlier uk_UA
dc.identifier.udc 517.9


Файли у цій статті

Ця стаття з'являється у наступних колекціях

Показати простий запис статті

Пошук


Розширений пошук

Перегляд

Мій обліковий запис