Наукова електронна бібліотека
періодичних видань НАН України

Перегляд Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009, вип. 18 за назвою

Репозиторій DSpace/Manakin

Перегляд Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009, вип. 18 за назвою

Сортувати за: Порядок: Результатів:

  • Футала, В. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    У статті проаналізовано праці галицьких і польських політичних діячів першої половини ХХ ст., роботи дослідників української діаспори, а також дослідження сучасних істориків, що присвячувалися національно-визвольним ...
  • Ткачук, А. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    In article were shown the life and service of graduating students of cadet schools in Ukrainian military formations in 1917–1921.
  • Кривизюк, Л. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    Проаналізовано систему вишколу та виховання в українських військових формаціях доби Центральної Ради, Гетьманату, Директорії Української Народної Республіки, Західно-Української Народної Республіки.
  • Литвин, Н. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    Узагальнено діяльність еміграційного уряду Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) у Відні в 1920–1923 рр., показано його зовнішню політику.
  • Пилипів, В. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    Проаналізовано співробітництво проводів УНР та ЗУНР у військовій сфері, охарактеризовані документи та матеріали, що становлять основу джерельного забезпечення вивчення цього аспекту взаємовідносин.
  • Бондаренко, В. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    Визначено вплив козацького ідеалу та соборності українських земель на формування ідеології українського національно-визвольного руху новітньої доби, розглянуто процес відродження козацтва у 1917–1919 рр., співробітництво ...
  • Мазур, О. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    Охарактеризовано суспільно-політичну ситуацію в Галичині напередодні Листопадового зриву 1918 р., проаналізовано внутрішні та зовнішні чинники, що сприяли формуванню державності на західноукраїнських землях, визначено ставлення ...
  • Пиріг, Р. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    Проаналізовано рецепцію П.Скоропадським політичних репрезентантів однієї з гілок українства – галичан, їх місця і ролі в національному русі, детерміновість цього сприйняття роздвоєною ментальністю гетьмана.
  • Єгрешій, О. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    Проаналізовано громадсько-політичну та просвітницьку роботу греко-католицького духівництва, визначено вплив церкви на формування органів влади ЗУНР, доведено, що в період національно-визвольних змагань 1918–1923 рр. ...
  • Швед, О. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    Проаналізовано участь Степана Витвицького в революційних подіях листопада 1918 р., розглянута його діяльність в державних інституціях ЗУНР, проаналізовано його взаємини із чільними діячами української держави.
  • Книш, М. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    Проаналізовано вплив політологічних праць Володимира Целевича на розвиток української суспільно-політичної думки 20–30-х рр. ХХ ст., розглянуто його державницькі погляди, виокремлено ставлення до чільних проблем ...
  • Лаврук, Б. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    Проаналізовано внесок Дмитра Левицького у розбудову державних інституцій Західно-Української Народної Республіки, охарактеризовано його діяльність в дипломатичній місії, яка вела переговори про злуку УНР та ЗУНР в єдину державу.
  • Кондратюк, К. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    У статті аналізуються питання, які все ще залишаються в історіографії Західноукраїнської Народної Республіки. Автор звертає увагу на контроверсійні точки зору щодо революційних подій, які відбулися 1 листопада 1918 р. у ...
  • Жерноклеєв, О. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    Охарактеризовано суспільні погляди та політичну позицію Володимира Темницького на початковому етапі української революції.
  • Дацків, І. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    Проаналізовано особливості створення та основні напрями зовнішньополітичної діяльності Західно-Української Народної Республіки, визначено причини поразки національно-визвольної війни 1918–1923 рр.
  • Галайко, Б. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    На основі співставлення мемуарної спадщини учасників націоналістичного руху, сучасних досліджень українських та польських істориків, архівних матеріалів, проаналізовано передумови утворення Української військової організації.
  • Коган, Л. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    Проаналізовано становище єврейської громади в роки українсько-польської війни 1918–1919 рр. в Східній Галичині, визначено політичні настрої цієї етнічної групи, наведені приклади співпраці з українцями.
  • Котляр, Ю. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    Досліджено етнонаціональні процеси в ЗУНР, особливу увагу акцентовано на толерантності національної політики УНРади та Державного Секретаріату, охарактеризовано взаємини еміграційного уряду ЗУНР з етнічними меншинами.
  • Плекан, Ю. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    Публікується нарис головнокомандувача санітарних справ уряду ЗУНР (1919–1922) Я. Окуневського про Є. Петрушевича, а також подано авторський коментар до нього.
  • Гон, М. (Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність, 2009)
    Проаналізовано становище єврейської громади в роки національно-визвольних змагань 1918–1923 рр., прослідковано особливості формування єврейських загально-національних представницьких органів, визначено причини міжнаці ональних ...

Пошук


Розширений пошук

Перегляд

Мій обліковий запис