В статье приведено обоснование целесообразности разработки отдельных моделей для установившихся и для переходных режимов работы вентильно-индукторных двигателей. Приведены блок-схемы для анализа установившихся режимов работы двигателей в среде Simulink/Matlab . Расчеты с помощью разработанной модели проведены для двигателя рудничного электровоза мощностью 27 кВт. Проведено сопоставление результатов расчета на модели и результатов расчета по программе на языке Паскаль. Различие результатов не выходит за пределы инженерной точности.
В статті обгрунтувано доцільність розробки окремих моделей для сталих та перехідних режимів роботи вентильно-індукторних двигунів. Приведені блок-схеми для аналізу сталих режимів роботи двигунів в середовищі Simulink/Matlab. Розрахунки за допомогою розробленої моделі виконані для вентильно-індукторного двигуна руднічного електровозу потужністю 27 кВт та частотою обертів 1035 об/хвил.. Порівняно результати розрахунків на моделі та за допомогою програми на алгоритмічній мові Паскаль. Різниця результатів є в межах інженерної точністі.
In the article, expediency of development of separate models for steady state and transient modes of switched reluctance motors operation is substantiated. Block diagrams for Simulink/Matlab-based analysis of steady state modes of the motors operation are given. Calculations via a developed model are made for a 27 kW motor of a mine electric locomotive. Results of the modelbased calculation are compared with results obtained with a Pascal program. Scatter of the results does not exceed engineering-evaluation limiting accuracy.